Przejdź do zawartości

2009-08-25: Śrem: otwarcie kolejnego bloku TBS

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 25 sierpnia 2009
Burmistrz Śremu dokonuje przecięcia wstęgi

Co raz więcej bloków mieszkalnych w Śremie. Dzisiaj w samo południe burmistrz miasta, Adam Lewandowski z prezesem Śremskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego otworzyli kolejny blok ŚTBS przy ul. Kopernika przy osiedlu o niskiej zabudowie jednorodzinnej.

Poświęcenia dokonał ks. Andrzej Zieliński, proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala, do której należy nowy blok. W trzypiętrowym obiekcie z trzema klatkami schodowymi mieści się łącznie 36 mieszkań. Mieszkania są dwu- i trzypokojowe. Wprowadzono w nich najnowsze systemy ogrzewania.

Śremski TBS jest pierwszym towarzystwem tego typu działającym w Polsce. Już w 1994 r. wybudowano pierwszy czynszowy blok mieszkalny z 36 mieszkaniami. Sfinansowany został w ok. 70% z budżetu Gminy Śrem, pozostałą część stanowiły środki własne przyszłych lokatorów. Budynek wybudowany przez TBS w Śremie był pierwszym tego typu w kraju.

Obecnie towarzystwo czeka na promesę na budowę kolejnych bloków – tym razem 16-rodzinnych budynków przy ul. Żurawiej. Również tam mają powstać kolejne wojskowe bloki mieszkalne.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości