Przejdź do zawartości

2009-08-20: Lekkoatletyczne MŚ: Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Piotr Małachowski
czwartek, 20 sierpnia 2009
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem, podczas 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata, które odbywają się w Berlinie. Polak prowadził do ostatniej serii. Ostatni rzut Roberta Hartinga dał mu złoty medal.

Polski dyskobol już w pierwszej próbie ustanowił rekord kraju - 68,77 m. W drugiej także rzucił daleko. Rywale zupełnie nie mogli zbliżyć się do tego osiągnięcia.

W piątej serii Małachowski rzucił 69,15 m i jeszcze poprawił swój rezultat. Wydawało się, że złoto jest już zapewnione przed ostatnią serią. Tymczasem w euforię berliński stadion wprawił Harting, rzucając 69,43 m. Polak miał jeszcze jedną próbę, ale nie był w stanie odpowiedzieć.

- Jestem niezadowolony. Miałem wygrać. Prowadziłem do ostatniej kolejki, to był mój najlepszy konkurs w życiu. Czułem się mocny, założyłem się z koleżankami, że wygram. No niestety - żartował po konkursie troszkę zawiedziony Małachowski.

To szósty medal biało-czerwonych na mistrzostwach świata. Tym samym po pięciu dniach mistrzostw Polska w tabeli medalowej zajmuje 7 pozycję.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]