2009-08-12: Ruch S.A.: redukcja zatrudnienia o ok. 16,4%

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 12 sierpnia 2009

Zarząd spółki Ruch, największego w kraju dystrybutora wydawnictw, przyjął założenia "Programu restrukturyzacji zatrudnienia". Do końca roku pracę w spółce straci kilkaset osób.

Projekt programu zakłada redukcję zatrudnienia o 764 osoby (ok. 16,4% zatrudnionych na dzień 1 sierpnia 2009 r.) w terminie do końca listopada 2009 roku (przy założeniu skrócenia okresu wypowiedzenia). Zdaniem Zarządu spółki powinno to przynieść oszczędności w kosztach wynagrodzeń ok. 3 mln zł miesięcznie.

W opinii Zarządu, sytuacja ekonomiczno-finansowa spółki oraz rozpoczęte wdrażanie nowej dwuszczeblowej struktury organizacyjnej uzasadnia podjęcie decyzji o dalszej redukcji zatrudnienia (zwolnienia grupowe).

Obecnie, przy aktualnym poziomie przychodów i osiąganych marż spółka nie może pozwolić sobie na tak wysoki poziom zatrudnienia (4661 osób na dzień 1 sierpnia 2009). Utrzymanie obecnego stanu zatrudnienia skutkowałoby stałym pogarszaniem się sytuacji finansowej spółki. Redukcja zatrudnienia pozwoli na ograniczenie kosztów działalności spółki, co pozytywnie wpłynie na wyniki po zakończeniu procesu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]