Przejdź do zawartości

2009-08-12: Płatny seks polskich nastolatek w HBO

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 12 sierpnia 2009

Kolejny kontrowersyjny dokument w HBO Polska. Stacja wyemituje polski dokument własnej produkcji - "Nie jesteśmy puszczalskie", który opowiada o coraz częściej spotykanym zjawisku świadczenia usług seksualnych przez nastolatki.

Film "Nie jesteśmy puszczalskie" jest próbą odpowiedzi na pytanie, co skłania młode dziewczyny z dobrych domów do tego, by sprzedawać swoje ciała dużo starszym mężczyznom. Dominika, Iwona i Basia to pozornie normalne dziewczyny. Najlepsze uczennice w klasie, modnie ubrane, szczęśliwe, uśmiechnięte licealistki z dobrych domów.

Tak jak wszystkie nastolatki uwielbiają wspólne wypady na zakupy i długie rozmowy w kawiarniach. Różnica polega na tym, że dziewczyny na swoje kieszonkowe „ciężko zapracowały”, umilając czas dużo starszym od siebie biznesmenom, panom w delegacji czy przypadkowym mężczyznom z Internetu.

Twórcą filmu jest Athena Sawidis, która wcześniej wyreżyserowała takie dokumenty jak "Dorosłe dzieci alkoholików", "Zakazani milicjanci", "Zabić go!", czy "Szkoła bicia". Jest również autorką scenariusza do m.in. "Kochaj mnie", filmu nagrodzonego Optimus Dominium za "propagowanie działalności humanitarnej".

Premiera dokumentu "Nie jesteśmy puszczalskie" na antenie HBO Polska 27 września 2009 r. (niedziela) o godzinie 22:10.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]