2009-08-11: Lubelskie Centrum Kultury odzyska swój pierwotny kształt

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 11 sierpnia 2009
Centrum Kultury w Lublinie

Ponad 17 milionów złotych z unijnych funduszy i ministerialnych pieniędzy trafi na remont Centrum Kultury zlokalizowanym przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie. Środki są konieczne, bo zabytkowy dawny klasztor powizytkowski wymaga gruntownej przebudowy.

Zgodnie z planem budynek ma odzyskać swój pierwotny kształt. Specjaliści mają też wzmocnić konstrukcję i przystosować wnętrza do potrzeb Centrum Kultury - wyjaśniła Kinga Jarmułowicz z Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich lubelskiego ratusza.

Powierzchnia Centrum Kultury zwiększy się ponad dwukrotnie. Pieniądze miasto ma już zapewnione. Wczoraj zastępca prezydenta Lublina, Elżbieta Kołodziej-Wnuk podpisała w Warszawie umowę z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdanem Zdrojewskim.

Środki finansowe są, ale wciąż opóźnia się sprawa przetargu na wykonawcę prac remontowych w budynku przy ul. Peowiaków. Po raz kolejny ratusz przesunął termin otwarcia ofert. To dlatego, że firmy, które chcą wystartować w przetargu, kierują do urzędników zapytania. Na wszystkie ratusz musi odpowiedzieć. Dlatego oferty otworzy najwcześniej w czwartek

Źródła[edytuj | edytuj kod]