2009-08-08: Audioriver 2009: Hell i elektroniczna klasyka pierwszego dnia festiwalu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Gwiazda pierwszego dnia festiwalu: DJ Hell
Pierwsze występy: pod Circus Tent: Luke Hiero vs Pavlo vs Ice...
... na Scenie Głównej:
Akaone
.
Zabawa już od pierwszych chwil imprezy
Novika
(Beats Friendly)
Doskonale bawiąca się publika w czasie koncertu Beats Friendly...
... i podczas występu Cls & Wax + K-Size ft. Stamina MC
Crazy P
Zoot Woman
The Whip
Występ Hell'a
sobota, 8 sierpnia 2009

Zaczęło się. Tym razem w Płocku. Festiwal Audioriver rozbrzmiał alternatywnymi dźwiękami wczoraj przed godz. 20.00. Rozpoczął Akaone na Scenie Głównej oraz didżejskie trio Luke Hiero, Pavlo i Ice pod Circus Tent.

Fani muzyki elektronicznej zbierali się pod festiwalowymi scenami bardzo leniwie. Była to jednak „cisza przed burzą” – oszczędność sił w pierwszych chwilach festiwalu z pewnością się opłaciła – gwiazdy wieczoru: DJ Hell, Zoot Woman, czy The Whip witane były przez młodych ludzi w znacznej liczbie.

Logo Festiwalu
Logo Festiwalu

Gitarowo-elektronicznie na Main Stage[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze dźwięki, które rozpoczęły dobiegać z festiwalowych głośników, reprezentowały przede wszystkim nowoczesne brzmienia electro, tech house i disco. Na Main Stage swymi setami rozpoczęli Akaone i Capitan Commodore. Po nich swój występ live zaprezentował kolektyw Beats Friendly. Brzmienia z konsolety harmonijnie uzupełniane były wokalem Noviki oraz brzmieniami perkusji na żywo. A to dopiero początek „żywego” grania pierwszego dnia festiwalu.

Czas na Crazy P. Zespół, który wcześniej miał nieco rozszerzoną, zdecydowanie prowokującą nazwę, zaprezentował melodyjne połączenie m.in. disco i funky. Miłośnicy łagodniejszych brzmień z pewnością nie mogli narzekać na brak rozrywki.

Wspomniane „żywe” granie bezwzględnie przeważało pierwszego dnia na Main Stage. Kolejnym zespołem łączącym brzmienia elektroniki z mocnymi dźwiękami gitar była grupa Zoot Women. Członkowie tej formacji łączą rockową stylistykę z pozornie niemożliwymi do połączenia syntetycznymi brzmieniami. Po nich przyszła kolej na owacyjnie przyjętych członków zespołu The Whip. Ich muzyka nawiązuje do stylistyki punkrockowej, łącząc ją z ostrymi brzmieniami syntezatorów.

D'n'b i techniczne brzmienia wokół Main Stage[edytuj | edytuj kod]

W międzyczasie zabawa trwała na mniejszych, lecz niemniej interesujących festiwalowiczów scenach. Szczególnie oblegany był Hybrid Tent, pod którym na początku panowały brzmienia spokojniejsze (klimatyczny występ Mortema), a następnie – szybkie i połamane dźwięki spod znaku d'n'b i dubstep. Cls & Wax + K-Size ft. Stamina MC, a następnie Mistabishi rozgrzali publikę. Pierwszego dnia na scenie tej wystąpili także Dub FX, Status, Seba & Paradox oraz Silent Witness i Tommy & 1AM.

Pod Circus Tent panowały przede wszystkim ściśle elektroniczne brzmienia. Po wspomnianym na początku trio, które zainaugurowało występy na tej scenie, zaprezentował się Fresh, a następnie Glasse. Niemcy z MyMy oraz ich rodak Efdemin zagrali dosyć łagodnie, prezentując m.in. specyficzny house i tech house. A po nich: Daniel Bell (live), Radio Slave oraz nad ranem Joris Voorn i Jacek Sienkiewicz.


link= W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:
2009-08-08: Audioriver 2009: Hell i elektroniczna klasyka pierwszego dnia festiwalu
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

Swoim życiem żył promowany przez Marlboro namiot Red Tent. Od 20.00 do 4.00 festiwalowicze mogli się poczuć się jak w wielkomiejskim klubie dzięki muzyce serwowanej przez Juniore, Dio, Jacoba Seville'a (live) oraz Harpera.

Hell's Audioriver[edytuj | edytuj kod]

Wielu uważa, że ten wieczór należał do jednego z najbardziej oczekiwanych gości z NiemiecDJ Hell rozpoczął swój set ok. godz. 2.15. Zaprezentował klasykę brzmienia techno – głębokie, intensywne, surowe basy wprawiły w pulsujący ruch tłum zebranych festiwalowiczów, jak również niektórych z ekipy organizatorów.

Legenda techno, bo tak nazywany jest Hell, zapewniła dokładnie dwie godziny mocnych brzmień, po których przyszedł czas na „after”. To zadanie należało do Jarka Czechowskiego (dawniej pod pseudonimem Angelo Mike), który grał w progresywnych rytmach wraz ze wstającym słońcem. Gdy już przejaśniło się na dobre i rozpoczął się nowy dzień, tłumy młodych ludzi nadal bawiły się pod Main Stage oraz w Circus Tent. Potem udali się na odpoczynek, by zregenerować siły przed m.in. setem Richiego Hawtina, który wystąpi drugiego dnia festiwalu.


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości