2009-08-05: Otwarto kolejny odcinek drogi ekspresowej nr 8

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Transport
Tabliczka S8.svg

KolejLotnictwo

środa, 5 sierpnia 2009

31 lipca oficjalnie zakończyła się budowa odcinka drogi ekspresowej nr 8 z Radzymina do Wyszkowa. Z trasy można było korzystać już wcześniej, lecz status ekspresówki otrzymała po otwarciu.

19-kilometrowy odcinek był przedsięwzięciem realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, które kosztowało 458 mln zł, z czego 83 % zostało sfinansowane z środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Nowy odcinek ekspresowej ósemki, który był budowany od początku 2007 roku połączył obwodnicę Radzymina z Obwodnicą Wyszkowa. Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska S.A. i Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty–Łódź” SA.

Tak droga wyglądała w lutym br.

Na trasie wybudowano cztery węzły drogowe: Wola Rasztowska, Trojany, Niegów i Mostówka. Ponadto na drodze wybudowano wiadukt nad torami PKP, most drogowy przez rzekę Fiszor o długości 17,2 m, 2 kładki dla pieszych w Trojanach i Głuchach, 2 wiadukty ekologiczne w Małopolu i Gaju, 4 przejścia ekologiczne pod drogą główną, 4,6 km ekranów akustycznych w Woli Rasztowskiej, Trojanach, Głuchach, Niegowie, Mostówce, ponad 54 km dróg dojazdowych, które łączą ruch lokalny z drogą ekspresową w tym zjazdy na Miejsca Obsługi Podróżnych w Emilianowie, Małopolach i Gajowie. Na trasie wybudowano także zatoczki zjazdy z przystankami dla kursujących autobusów.

Otwarty odcinek jest częścią 680 kilometrowej trasy S8. Do tej pory otwarto 51,7 km. Kolejnym etapem budowy S8 w województwie mazowieckim to odcinek Wyszków - Ostrów Mazowiecka, lecz prace budowlane jeszcze tam nie ruszyły.

Zdjęcia z trasy[edytuj]

Źródła[edytuj]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości