2009-07-17: Allegro.pl także dla niepełnoletnich

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Internet
Crystal Clear app Internet Connection Tools.svg
piątek, 17 lipca 2009

Od 16 lipca 2009 z polskiego serwisu aukcyjnego Allegro.pl mogą legalnie korzystać osoby od 13 roku życia. Dotychczasowy regulamin Allegro przewidywał blokowanie kont osobom niepełnoletnim.

Nowy rodzaj konta o nazwie „Junior” jest specjalnie oznakowany i posiada pewne ograniczenia. Podczas rejestracji w serwisie status „juniora” zostaje nadany na podstawie daty urodzenia podanej w formularzu a znika, wraz z jego ograniczeniami, z uzyskaniem przez użytkownika pełnoletniości. Ograniczenia dla małoletnich polegają na blokadzie możliwości kupna lub sprzedaży przedmiotu o wartości większej niż 500 zł oraz takiego, który znajduje się w kategoriach: Nieruchomości, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Trafika, Broń, Wiatrówki i Erotyka bez zgody sprzedającego. Małoletni nie będzie mógł także zostać Super Sprzedawcą czy Pomocnikiem Handlowym oraz założyć konta fakturowego, Sklepu Allegro, brać udział w programie partnerskim czy otrzymywać punktów PayBACK a jego rachunek za wystawione przedmioty nie będzie mógł przekroczyć 50 zł (w innym wypadku zablokowana zostanie możliwość wystawiania przedmiotów do czasu uregulowania rachunku).

Serwis, którego regulamin uległ zmianie, w swoim komunikacie napisał: "Do tej pory konta nastolatków, którzy korzystali z Allegro, były blokowane. Dostrzegliśmy jednak, że mimo młodego wieku są to przeważnie odpowiedzialni kontrahenci."

Źródła[edytuj]