Przejdź do zawartości

2009-07-08: Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 8 lipca 2009
Jedną z atrakcji było odsłonięcie pomnika Kwinto

Od 8. do 12 lipca w Międzyzdrojach będzie można spotkać Andrzeja Grabowskiego, Lou Begę, Tomasza Karolaka, Rafała Bryndala, Weronikę Książkiewicz, Ramonę Rey, Małgorzatę Zajączkowską i wielu innych artystów. A wszystko to dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Gwiazd, który który rozpoczął się dziś w Międzyzdrojach.

Festiwal rozpoczął się od parady zabytkowych samochodów, które w akompaniamencie orkiestry dętej miejscowej policji, przejechały Promenadą Gwiazd. W paradzie jechały również trzy kolorowe platformy symbolizujące każdą z muz festiwalu.

Festiwal podzielony został na trzy części: filmową, teatralną i muzyczną. Imprezę uświetni recital Krystyny Jandy, na który składają się utwory z trzech przedstawień teatralnych: "Biała bluzka" Agnieszki Osieckiej, "Kobiety Zawiedzionej" Simone de Beauvoir oraz "Marleny".

W ramach części teatralnej widzowie zobaczą również spektakl Małgorzaty Zajączkowskiej stworzony z wykorzystaniem efektów multimedialnych, muzyki Astora Piazzolli oraz zespołu Machina del Tango. Na festiwalu wystąpią także teatry uliczne np. KET, czy Kiev Show Ballet A6, który pokaże zarówno elementy tańca klasycznego, modern, jak i akrobatyki. Z kolei Galeria Ani Rusz przygotowuje warsztaty teatralne zdradzając tajniki pracy w teatrze.

Na festiwal składa się również część filmowa. W Międzyzdrojach odbędzie się premiera rosyjskiego filmu "Żart" w reżyserii Andrieja Kudinenki. Premierę uświetni obecność reżysera i odtwórców głównych ról Ivana Aleksiejewa i Dimitrya Dluzheva. Oprócz europejskiej premiery, w kinie na plaży wyświetlona zostanie czeska komedia Młode wino, szwedzki dramat "Pozwól mi wejść" (reż. Tomas Alfredson) oraz austriacki dramat w reżyserii Hansa Weitgartnera "Free Rainer".

Trzecią część festiwalu wypełnią formy muzyczne. Na początek wystąpił Lou Bega. W kolejnych dniach Wojciech Waglewski, Fisz i Emade przedstawią pożegnalny koncert swojego pierwszego wspólnego projektu - Męska muzyka. Na scenie będzie można również zobaczyć Majkę Jeżowską która da koncert uwieńczający 30-letnia karierę artystki. Pojawi się tez zespół Touch and Go znany z takich przebojów jak "Would you" i "Straight to Numer One". W programie jest też występ Magdy Femme, Mietka Szcześniaka z 25-osobowym chórem oraz Ramona Ray.

Festiwal zakończy się uroczysta galą. Finałowy koncert odbędzie się 12 lipca i będzie połączeniem wszystkich trzech muz prezentowanych na festiwalu.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Barbara Sołtysińska, Jadwiga Bober, Karol Tomaszewski - Dział Promocji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, 8 lipca 2009
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa zachodniopomorskiego
Wikinews
Wikinews
Zachodniopomorskie
Zachodniopomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Szczecina, Koszalina, Stargardu, Kołobrzegu, Świnoujścia
pozostałych miejscowości