2009-07-06: Kolejny Orlik w zachodniopomorskim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 6 lipca 2009
Budowa zaczęła się w zeszłym tygodniu, ale robotnicy zapewniają, że zdążą do 30 września.
fot. Radosław Drożdżewski

Tym razem budowę boiska wielofunkcyjnego rozpoczęła gmina Wolin. Będzie w miejscu dawnego asfaltowego placu przy stadionie miejskim.

Na ten cel Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył 333 tysięcy złotych. Taka sama kwota pochodzi z powiatu kamieńskiego i gminy Wolin. Zgodnie z założeniami programu "Moje boisko Orlik – 2012", do 2012 roku w każdej gminie ma powstać kompleks dwóch boisk – boisko piłkarskie o wymiarach 62 m na 30 m oraz boisko wielofunkcyjne do kosza, piłki ręcznej i siatkówki. Przewidywana jest również budowa budynku sanitarno-szatniowego. Boiska zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy m.in.: bramki, chorągiewki przegubowe do naznaczania narożników, stalowe kosze do piłki koszykowej oraz siatkę do piłki siatkowej. Boisko do piłki nożnej pokryte będzie sztuczną trawą, natomiast wielofunkcyjne ma mieć nawierzchnię syntetyczną.

Budowa boisk finansowana jest po jednej trzeciej przez rząd, samorząd wojewódzki i gminę.
- Marzy nam się jeszcze Orlik w Kołczewie - mówi wiceburmistrz Wolina Ryszard Mróz. - Jest tam koło szkoły zaniedbany teren który czeka by coś z nim zrobić.

Przypomnijmy, że w maju oddano Orlika w Golczewie, wcześniej w Gostyniu, a dwa miesiące temu w Kamieniu. W tym roku w województwie zachodniopomorskim ma być zbudowanych 110 boisk tego typu[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Otwarto 55 Orlik w Zachodniopomorskiem. Do końca 2009 roku będzie ich aż 110!
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa zachodniopomorskiego
Wikinews
Wikinews
Zachodniopomorskie
Zachodniopomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Szczecina, Koszalina, Stargardu, Kołobrzegu, Świnoujścia
pozostałych miejscowości