2009-06-28: Rajd Polski 2009: po 15 odcinkach nadal prowadzi Mikko Hirvonen

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 28 czerwca 2009
Mikko Hirvonen zmierza po zwycięstwo w Rajdzie Polski
foto: rajdpolski.pl Zbyszek Panek

Po 15 odcinkach specjalnych (2 etapy i dzisiejsze dwa odcinki poranne) prowadzi Fin Mikko Hirvonen z łącznym czasem 2:43:45.5. Drugi ze stratą 9 sekund Jari Matti Latvala, a ostatnią podiumową pozycję na razie zachowuje Danim Sordo (strata 52,8 sekundy do lidera). Krzysztof Hołowczyc zajmuje punktową ósmą pozycję.

Krzysztof Hołowczyc zajmuje 8 pozycję
foto: rajdpolski.pl Zbyszek Panek
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

Dziś rano rozegrano dwa odcinki specjalne o nazwach Miliki i Tros. Te odcinki zostaną powtórzone przez kierowców po południu. Po wczorajszym dniu strefa medalowa przedstawiała się tak samo jak dziś po dwóch odcinkach. Z kolei Hołowczyc zachował ósmą pozycję, a do siódmego Matthewa Wilsona traci 10.7 sekundy. Polak na dzisiejszych odcinkach zajął szóstą i czwartą pozycję. Odcinek Miliki wygrał Sebastien Ogiera, a Tros Henning Solberg. N tym odcinku Hołowczyc stracił do Solberga 0.3 sekundy.

Sebastien Loeb, który w piątek uległ wypadkowi ciągle przesuwa się w klasyfikacji do przodu. Obecnie zajmuje 11 miejsce (strata do Hirvonena 19:21.0), po wyprzedzeniu Michała Bębenka. Jednak do zespołowego kolegi Rosjanina Novikowa (10 miejsce) traci 1:51.0, a do Krzysztofa Hołowczyca aż 15 minut.

W rywalizacji JWRC prowadzi Michał Kościuszko, który w ogólnej klasyfikacji plasuje się na 13 miejscu za Michałem Bębenkiem. Kolejno za nim znajdują się jego rywale z JWRC Kevin Abbring oraz Martin Prokop.

Kierowcy przejadą dziś jeszcze dwa OS-y oraz superoes w Mikołajkach.

Zdjęcia z wczorajszych odcinków[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa warmińsko-mazurskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie warmińsko-mazurskiem.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Olsztyna i Elbląga | pozostałych miejscowości