Przejdź do zawartości

2009-06-18: Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2009

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 18 czerwca 2009

W dniach od 24 do 28 czerwca 2009 roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Wyścig odbędzie się w trzech wielkopolskich miastach: Śrem, Borek Wielkopolski i Dolsk.

Zawody do Wielkopolski trafiły po wielu latach przerwy, uczczą również 650-lecie nadania praw miejskich Dolskowi. "Czasówka" elity zawodników rozpocznie i zakończy się w Śremie w czwartek, 25 czerwca i będzie liczyć dwie pętle po 23 km po trasie: Śrem - Psarskie - Góra - Jaszkowo - Ludwikowo - Przylepki - Boreczek - Manieczki - Szymanowo - Psarskie - Śrem. W Śremie trasa będzie prowadzić ulicami: Sikorskiego, Kilińskiego, Most 23 Stycznia, Piłsudskiego i Plac 20 Października. Kierowcy mogą liczyć na utrudnienia i zamknięcie dróg w godzinach pomiędzy 16:00 a 19:00. Zalecany jest objazd przez obwodnicę miasta. Zakończenie i wręczenie medali odbędzie się o godz. 19:00 na rynku w Śremie.

Wspólna trasa dla wszystkich uczestników będzie liczyć ok. 260 km. W wyścigu wystartuje ok. 400 zawodników i zawodniczek. Otwarcie mistrzostw odbędzie się w środę o godz. 13:00 w Borku. W tym dniu uczestnicy ścigać będą się w Borku, natomiast w piątek w Dolsku, a w sobotę na trasie Borek-Dolsk. Dekoracja uczestników odbywać się będzie każdego dnia o 19:00.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości