Przejdź do zawartości

2009-06-16: Śrem: Motorowodne Mistrzostwa Świata po raz ósmy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 16 czerwca 2009
Tadeusz Haręza podczas mistrzostw w 2008 roku w Śremie
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

W dniach 27 i 28 czerwca 2009 roku w Śremie na Jeziorze Grzymisławskim odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie O-700. Po raz ósmy w mieście odbędą się zawody motorowodne, a po raz trzeci mistrzostwa świata w klasie O-700. Ponadto zawodnicy będą ścigać się w klasach S-550, T-550, JT-250 i T-400.

Łodzie tej klasy posiadają moc ok. 150 koni mechanicznych i mogą rozwinąć prędkość do 180 km/h, silnikami są m.in. GRM, VRP Verona, Arens i König. Minimalna waga takich pojazdów wynosi 260 kg.

Dla zawodników impreza zaczyna się już w piątek o 11:00. W tym dniu odbędzie się recepcja uczestników, kontrola techniczna sprzętu, odprawa komisji sędziowskiej, służb ratunkowych oraz spotkanie komitetu organizacyjnego z Komisarzem U.I.M. Treningi rozpoczną się w sobotę od 9:00.

Uroczyste otwarcie mistrzostw będzie w sobotę o 14:00, a od 15:00 biegi mistrzowskie. Atrakcją dnia będzie możliwość odwiedzenia przez widzów parku maszyn. Biegi finałowe odbędą się w niedziele od 12:30. Zamknięcie imprezy będzie o 17:00 na rynku miasta.

Organizatorami są Ministerstwo Sportu Rzeczypospolitej Polskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Starostwo Powiatowe w Śremie, Urząd Miejski w Śremie, Klub Sportowy "Posnania", Klub Żeglarski "Odlewnik" oraz WOPR nad J. Grzymisławskim.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości