Przejdź do zawartości

2009-06-14: Dni Rudy Śląskiej 2009

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 14 czerwca 2009

W dniach 13 i 14 czerwca 2009 roku Ruda Śląska obchodziła swoje umowne urodziny w 50-lecie połączenia Nowego Bytomia z Rudą w wyniku czego powstała dzisiejsza Ruda Śląska. Z tej okazji w na Wirku dzielnicy Rudy Śląskie odbył się koncert. Główną gwiazdą był zespół Feel, wystąpiły także Manchester oraz Elektryczne Gitary.

W pierwszy dzień na scenie wystąpiły gwiazdy muzyki tanecznej takie jak: Sonique, LayDee Jane, Matush i Psio Crew. Gwiazdy te bawiły publiczność aż do rana. 14 czerwca na Wirku grały zespoły muzyki rozrywkowej. Prowadzącymi koncertu byli Joanna Bartel oraz Krzysztof Poloczek. Na początku wystąpił Kwartet Werbalny, następnie o godz. 15:00 toruński zespół Manchester. O 16:30 na nieco ponad godzinę na scenę wszedł Piotr Kupicha wraz z swoim zespołem Feel. Zespół ten po skończonym koncercie w Rudzie Śląskiej wyjechał jeszcze do Opola. W godzinach wieczornych wystąpili miejscowe zespoły Corrin oraz Ścigani. O 19:40 przewidziany był tort urodzinowy dla miasta. Wówczas do publiczności przemówił prezydent miasta Andrzej Stania. Po torcie urodzinowym przyszedł czas na zespół Lester Kidson Band. Ostatnim zespołem dnia były Elektryczne Gitary wykonywującą muzykę rockową.

Oprócz koncertu przygotowano Ogród sztuki z placem zabaw oraz zabawami tanecznymi. Dorośli mogli wziąć udział w warsztatach dt. ruchu drogowego w ramach akcji Rok 2009 - rokiem bezpieczeństwa pieszych.

Fotorelacja

[edytuj | edytuj kod]

Źródło

[edytuj | edytuj kod]
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości