2009-06-08: Dni Śremu 2009

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 8 czerwca 2009

W dniach 6 i 7 czerwca 2009 roku Śrem obchodził swoje umowne urodziny. Z tej okazji w mieście odbyło się wiele uroczystości kulturalnych i sportowych. Główna impreza odbywała się w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich W sobotę miały miejsce m.in. regaty na Jeziorze Grzymisławskim, turniej piłkarski „Orliki 2009”. Swój happening miał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Krówka Mała”, który przy rondzie koło jednostki wojskowej rozdawał kierowcom bezpłatnie apteczki samochodowe.

O godzinie 15:30 dokonano uroczystego otwarcia promenady nad Wartą. Wstęgę przeciął najstarszy śremianin przybyły na uroczystość. Burmistrz miasta Adam Lewandowski zapowiedział kontynuację budowy deptaku. Po tym mieszkańcy miasta oraz goście z miast zaprzyjaźnionych: Bergen w Niemczech i Rożnow w Czechach udali się do galerii przy Muzeum Śremskim. Otwarto tam wystawę fotografii podróżnika Kazimierza Nowaka, który przebył Afrykę pieszo i rowerem. Przy tej okazji można było zwiedzić wystawy w muzeum, m.in. wystawę „Wyszło z użycia” prezentującą przedmioty używane za czasów PRL-u, w tym skuter „Osa”, adapter „Bambino”.

Również od godziny 15:30 na scenie w parku odbywały się prezentacje śremskich zespołów muzycznych, chóralnych i tanecznych. O 18:30 dokonano otwarcia Dni Śremu 2009. Przed scenę wniesiono tort z okazji 10-lecia współpracy między Śremem a Bergen, pokroili go burmistrzowie miast.

W niedzielę odbył się zlot i „Motocyklistów o wielkim sercu”, licytowano wówczas przedmioty na cele charytatywne. Pierwszej pomocy uczył sztab WOŚP. Punktem kulminacyjnym był wieczór koncertowy, zagrali na nim: Kapstel, Zakręt i Kaszmir. A gwiazdą wieczoru był zespół Bajm. Koncert Beaty Kozidrak z zespołem zgromadził bardzo wielu śremian. Na zakończenie uroczystości odbył się profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości