Przejdź do zawartości

2009-06-01: Samolot linii Air France z 228 osobami na pokładzie zniknął z radarów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Nie wiadomo co dokładnie stało się z tym samolotem
poniedziałek, 1 czerwca 2009

Samolot linii Air France AF 447 z 228 osobami na pokładzie (216 pasażerów i 12 członków załogi) lecący z Rio de Janeiro do Paryża zniknął z radarów, gdy wleciał w strefę burzową. Jego dalsze losy nie są znane

Samolot miał przebyć taką drogę

O północy czasu polskiego Airbus A-330-200 wyleciał z Rio de Janeiro. Samolot o 11:10 miał wylądować w Paryżu, jednak maszyna znikła z ekranów brazylijskich radarów ok. godz. 3.33 rano czasu polskiego nad Atlantykiem. O godz. 4.14 czasu polskiego wysłał automatycznie wiadomość o zwarciu elektrycznym.

"Samolot wleciał w strefę burzową z silnymi zaburzeniami atmosferycznymi, które spowodowały zakłócenia w pracy maszyny" - powiedział rzecznik linii Air France Francois Brousse. W związku z tym pojawiła się teoria, która mówi, że w samolot uderzył piorun.

Na pokładzie samolotu znajdowali się pasażerowie 32 państw, m.in. Brazylijczycy (58 osób), Francuzi (61 osób), Niemcy (26 osób), Chińczycy, Włosi, Szwajcarzy, Brytyjczycy, Libańczycy, Węgrzy, Irlandczycy, Norwedzy, Słowacy, Marokańczycy, Hiszpanie, obywatele Stanów Zjednoczonych i dwóch Polaków (bilety kupili w Poznaniu). Samolotem podróżowało też po jednym obywatelu z państw takich jak: Argentyna, Austria, Belgia, Kanada, Chorwacja, Dania, Estonia, Gambia, Islandia, Filipiny, Rumunia, Rosja, Południowa Afryka, Szwecja i Turcja. "Wciąż trwają ustalenia obywatelstwa 25 pasażerów. W kontakcie z rodzinami są przedstawiciele biura podróży z Poznania, w którym Polacy wykupili bilety na ten lot" - poinformował Piotr Paszkowski, rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych.

Francuski rząd wykluczył hipotezę o porwaniu. Dodał także, że "nie ma żadnej nadziei" na uratowanie zaginionego samolotu, gdyż do tej pory skończyło by się paliwo.

Zaginiony samolot latał od 2005 roku. Ostatni raz przegląd techniczny przeszedł 16 kwietnia br.


link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Katastrofa lotu Air France 447
link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
2009-06-01: Samolot linii Air France z 228 osobami na pokładzie zniknął z radarów


Źródła

[edytuj | edytuj kod]