2009-06-01: Dni Śremu 2009 odbędą się w dniach 6-7 czerwca

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 1 czerwca 2009
Zespół Bajm - gwiazda wieczoru

W sobotę, 6 czerwca 2009 roku, rozpocznie się święto miasta Śrem. Dni Śremu potrwają przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, głównym miejscem imprezy będzie stadion miejski w Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Pierwszego dnia impreza rozpoczyna się o 14:00 korowodem ulicami miasta z towarzystwem Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego, po nim nastąpi koncert orkiestry. Od 15:30 występy będą miały śremskie zespoły muzyczne i taneczne. Uroczyste otwarcie z jubileuszowym tortem będzie o godz. 18:30.

W niedzielę od godziny 15:00 rozpocznie się parada motocyklistów, a od 16:00 piknik rodzinny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Punktem kulminacyjnym Dni Śremu będzie wieczór koncertowy, który rozpocznie się o 18:00. Wystąpią: Zakręt, Kapstel, Kaszmir, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Bajm. Na zakończnie - pokaz sztucznych ogni.

Imprezami towarzyszącymi będą m.in. Roweriada, XX Międzynarodowy Turniej Piłkarski "Orliki", regaty żeglarskie, pokazy sztuk walki, zawody wędkarskie i strzeleckie.

Organizatorami Dni Śremu są: Urząd Miasta i Gminy, Śremski Ośrodek Kultury i Spółka Śremski Sport.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości