Przejdź do zawartości

2009-05-24: II edycja Festiwalu Literackiego „Lublin. Miasto Poezji”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 24 maja 2009

Na ulicach i na stołach, w autobusach i walizkach - lista miejsc, w których zagoszczą „skrzydlate słowa” jest długa. Już jutro Lublin po raz kolejny stanie się Miastem Poezji.

Poezja śpiewana i recytowana, prezentowana w różnych miejscach i okolicznościach. Wszystko za sprawą Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, który po raz drugi postanowił w ten niekonwencjonalny sposób propagować poezję.

Wiele wydarzeń tej edycji festiwalu odbędzie się w prywatnych mieszkaniach. Poezja wkroczy także do szpitali, szkół i domów pomocy społecznej.

Portal miastopoezji.pl poinformował również, że „codziennie podczas trwania Festiwalu, na przystankach linii 150, między 11:00 a 17:00 będzie zatrzymywał się specjalnie oznakowany Trolejbus Poezji. Trolejbus jest integralną częścią krajobrazu Lublina, rzuca się w oczy już przy pobieżnym spojrzeniu na miasto. Kilkudniowy program festiwalu został ułożony zatem tak, jakby był to rozkład jazdy na jednej z tras linii trolejbusowej. Na trasie tej linii – Programu - jest pierwszy i ostatni przystanek a między nimi dziesiątki innych Przystanków Poezji, którymi są wydarzenia Festiwalowe”.

Znakiem rozpoznawczym imprezy będą także specjalnie przygotowane walizki, z których dystrybuowane będą książki z poezją, pocztówki „Poczty Poezji”, materiały promocyjne.

Szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej stronie Festiwalu Literackiego „Lublin. Miasto Poezji”.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]