2009-05-23: Warszawa: Marsz Wyzwolenia Konopi 2009

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 23 maja 2009
Marsz wyzwolenia konopi 2009.png

Ponad 4 tysiące osób wzięło udział w odbywającym się w Warszawie corocznym Marszu Wyzwolenia Konopi. Przemarsz zorganizowany został przez Inicjatywę Wolne Konopie i środowiska opowiadające się za legalizacją marihuany oraz haszyszu.

Demonstranci zaczęli zbierać się pod Pałacem Kultury i Nauki przed godziną piętnastą, marsz zaś rozpoczął się krótko po godzinie szesnastej. Uczestnicy marszu przeszli alejami Jerozolimskimi, ulicami Raszyńską i Wawelską, około godziny siedemnastej trzydzieści docierając do Fonobaru na Polach Mokotowskich, gdzie odbyło się After Party.

Protestujący nieśli ze sobą flagi ruchu rastafariańskiego i Jamajki oraz transparenty z napisami „Śmiech to zdrowie”, na czele pochodu zaś znajdował się udekorowany w barwy maskujące samochód oraz dziewczyny przyozdobione „biżuterią” wykonaną z materiału stylizowanego na liście konopi. Uczestnicy skandowali hasła „Sadzić, palić, zalegalizować”, „Twoja stara też to jara”, „Zapal blanta, olej policjanta”, czy „Kto nie skacze, ten z policji”, zaś w stronę członków organizacji narodowościowych, które na placu Zawiszy zostały odgrodzone przez policję, „Jebać skina, skurwysyna” i „Dobra baka nie dla wszechpolaka”.

Program Marszu Wyzwolenia Konopi[edytuj]

12:00-15:00 - eliminacje do Mistrzostw Polski w DanceHall Queen i King oraz pierwszy polski Cannabis Cup;
16:00 - rozpoczęcie marszu Świadomych Zmian;
19:00 - Free Hemp Festival;
22:00 - After Party Kluby;
08:00 - zjazd do zajezdni;
08:00 (25 maja 2009) - masa krytyczna udrażnia informacje.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości