2009-05-13: UEFA wybrała miasta na piłkarskie Euro 2012

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 13 maja 2009

Dzisiaj w południe UEFA podała decyzję w sprawie, które miasta ostatecznie zorganizują Euro 2012. W Polsce będą to: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław.

Chorzów i Kraków definitywnie odpadły z gry. Prezydent UEFA Michel Platini zaznaczył, że wszystkie polskie miasta spełniły warunki, ale umowy mogły zostać podpisane tylko z czterema.

Inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o miasta ukraińskie. Pewny organizacji Euro 2012 może być tylko Kijów. "Niestety, nie jest możliwe dziś określenie ostateczne miast-organizatorów ME-2012 na Ukrainie. Chcielibyśmy utrzymać równowagę w obydwu krajach (w Polsce i na Ukrainie), ale jeśli ukraińskie miasta do 30 listopada nie spełnią warunków, wówczas turniej rozegrany zostanie w czterech miastach polskich i dwóch najlepiej przygotowanych ukraińskich" – powiedział Platini. Poza Kijowem brane pod uwagę są jeszcze Lwów, Donieck i Charków. Na organizację Euro raczej nie mają szans Odessa i Dniepropietrowsk. Szef UEFA dodał, że kryzys finansowy poważnie dotknął Ukrainę, co znacznie utrudnia organizację Mistrzostw Europy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]