Przejdź do zawartości

2009-03-15: Olejniczak chce do europarlamentu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 15 marca 2009

Były szef SLD, Wojciech Olejniczak, skonfliktowany z obecnym liderem ugrupowania Grzegorzem Napieralskim, chce zdobyć mandat europarlamentarzysty. Decyzję tą uzasadnia potrzebą szukania sojuszników w Unii Europejskiej. Nie wiadomo, czy ta "przeprowadzka" zakończy spór między byłym a obecnym liderem SLD.

W Radiu ZET Olejniczak powiedział: "Uważam, że dziś wiele spraw nie da się rozwiązać już tylko w Polsce. Trzeba poszukiwać wielkiej współpracy w Europie. Trzeba poszukiwać sojuszników w Unii Europejskiej" . Nie ujawnia on miejsca, w którym będzie startował w wyborach. Największym prestiżem byłoby zdecydowanie się na start w stolicy, jednak mogłoby to doprowadzić w czerwcu do potyczki między Olejniczakiem a Danutą Huebner, która porzuciła lewicę dla Platformy Obywatelskiej oraz, najprawdopodobniej, z Michałem Kamińskim z PiS.

Uważa się też, że zamiana mandatu posła na europosła jest pomysłem Grzegorza Napieralskiego. Lider SLD jest od miesięcy skonfliktowany z poprzednim szefem Sojuszu i od dawna poszukiwał sposobu na "pozbycie się" partyjnego rywala.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]