2009-02-24: Paweł Graś nowym rzecznikiem rządu Tuska

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 24 lutego 2009

Paweł Graś zmienia miejsce pracy – z Sejmu na Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Poseł PO zostanie nowym rzecznikiem prasowym rządu Donalda Tuska.

Informację tę przekazał opinii publicznej szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Tusk zaprezentuje nowego rzecznika jeszcze dziś.

O kwestii wyboru rzecznika i potencjalnej kandydaturze Grasia na to stanowisko mówiło się w kuluarach oraz w mediach już od kilku dni. Sam Graś, pytany przez spekulujących dziennikarzy o jego kandydaturę, zaznaczał, że byłby to dla niego zaszczyt, gdyby mógł wesprzeć rząd i premiera w czasie kryzysu.

W rządzie słychać było podobno komentarze, że rzecznik jest bardzo potrzebny, ponieważ w czasie kryzysu Rada Ministrów i cały rząd są pod wyjątkowo dużym "ostrzałem" opinii publicznej oraz mediów.

Paweł Graś, oprócz pełnienia mandatu poselskiego i pracy w speckomisji, jest obecnie zastępcą sekretarza generalnego PO i koordynatorem kampanii partii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Sławomir Nowak stwierdził, że nie jest wskazane by łączył on te stanowiska z pracą w rządzie:

Można sobie oczywiście wyobrazić sytuację, w której takie obowiązki da się połączyć, ale wydaje się, że to są dwa różne światy – świat rządu i świat bieżącej polityki, czyli kampanii wyborczej. My dbamy o to, by przestrzegać higieny pracy i staramy się funkcji rządowych z partyjnymi nie łączyć.

Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera

Poprzednia rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka zrezygnowała z pełnionej funkcji pod koniec czerwca ub.r.

Źródła[edytuj | edytuj kod]