Przejdź do zawartości

2009-02-22: Złote Maliny 2008: Paris Hilton i film "Guru miłości" laureatami trzech statuetek

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 22 lutego 2009

Po raz 29. w Los Angeles wręczono Złote Maliny – nagrody za najgorsze aktorstwo, reżyserię, scenariusz i film ubiegłego roku, będące swoistym uzupełnieniem i przeciwieństwem Oscarów. W tym roku najgorszymi okazali się m.in. Paris Hilton, Pierce Brosnan i film "Guru miłości".

Tradycyjnie dzień przed wręczeniem Oscarów "nagrodzono" tych, których uznano za najgorszych w kinie w ubiegłym roku.

Najgorszym aktorem został Mike Myers za rolę w filmie "Guru Miłości", którego był jednym z producentów i współscenarzystów. Film ten otrzymał nagrodę w najważniejszej kategorii – za "najgorszy film roku" (a do tego dwie następne statuetki).

Niekwestionowaną "zwyciężczynią" gali okazała się Paris Hilton. Dziedziczka hotelowej fortuny zdobyła statuetkę z plastiku i puszki po herbacie w trzech kategoriach: "najgorsza aktorka pierwszoplanowa", "najgorsza aktorka drugoplanowa" oraz "najlepsza ekranowa para" (wraz z Christine Lakin lub Joelem Davidem Moorem w "Muzie i meduzie").

Najgorszym "prequelem, sequelem, remakiem lub zrzyną" 2008 roku został film "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" z Harrisonem Fordem w roli głównej. W kategorii tej niektórzy upatrywali się faworytów w "Totalnym kataklizmie", czy parodii "300" – filmie "Poznaj moich Spartan".

Laureaci i nominowani

[edytuj | edytuj kod]

Najgorszy film roku

Najgorszy aktor

Najgorsza aktorka

Najgorszy aktor drugoplanowy

Najgorsza aktorka drugoplanowa

Najgorsza ekranowa para

Najgorszy prequel, sequel, remake lub zrzyna

Najgorszy reżyser

Najgorszy scenariusz

Najgorszy Całokształt Kariery

  • Uwe Boll − za dno osiągnięte w 2008 roku

Źródła

[edytuj | edytuj kod]