Przejdź do zawartości

2009-02-05: Londyn: Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 5 lutego 2009
Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego, Londyn

W związku z udzielającą się powszechnie euforią spełniającej się miłości w dniu św. Walentego "Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego" w Londynie, organizacja non-profit działająca na rzecz edukacji i profilaktyki zdrowotnej młodych Polaków żyjących i pracujących w Wielkiej Brytanii, począwszy od roku 2009 udostępnia 14-ego lutego swój telefon zaufania wszystkim polskim emigrantom w całej Europie, którzy na co dzień są i czują się samotni.

Z psychologicznego punktu widzenia ważną rzeczą jest szerokie patrzenie na to niewątpliwie istotne pod względem ogólnospołecznym święto. Dlatego dzięki akcji "Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki" ludzie przygnębieni czy cierpiący z powodu samotności nie będą pozostawieni samymi sobie w konfrontacji z "walentynkowymi bodźcami miłosnymi".

By jak najszerzej pomóc tym osobom przejść przez ten dzień z nadzieją na miłość oraz dobrymi uczuciami i przemyśleniami dotyczącymi siebie w kontekście swojej zazwyczaj czasowej samotności, "Jasnoniebieska Linia" (telefon londyński: 020 32 866 722 i globalny skype: pczs_org ) czynna będzie w Walentynki od samego rana do samego wieczora, w godzinach 11am - 5pm czasu GMT. Dyżur prowadzić będzie doświadczony psycholog specjalizujący się m.in. w terapii psychoseksualnej i problematyce związków - Marta Głowacka - autorka i koordynatorka projektu "Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki", członkini PCZS praktykująca w Poradni Psychologicznej "Porozmawiajmy.eu".

Źródło[edytuj | edytuj kod]