2009-01-28: Polscy szczypiorniści awansowali do półfinału MŚ w Chorwacji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 28 stycznia 2009

Reprezentacja polskich szczypiornistów awansowała do półfinału mistrzostw świata, które odbywają się w Chorwacji. Polacy na niewiele ponad minutę przed końcem meczu z Norwegią przegrywali 28:30, ale ostatecznie wygrali 31:30.

Po tym, jak Dania wygrała z Niemcami, stawką spotkania Polska-Norwegia był awans do półfinału. W przypadku remisu, w najlepszej czwórce znaleźliby się nasi zachodni sąsiedzi.

Pierwsza część meczu to wyrównana gra. Żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć wysokiej przewagi.

Drugą połowę lepiej zaczęli Norwegowie, którzy utrzymywali jednobramkową przewagę, a z czasem zaczęli ją powiększać. Po okresie gry w przewadze Skandynawowie prowadzili 20:18, jednak szybko zniwelowaliśmy stratę.

Po golu Myrhola Norwegia prowadziła 22:20, a na dodatek na ławkę kar powędrował Karol Bielecki. Było 24:21 i sytuacja stawała się powoli trudna. Polacy mozolnie odrabiali straty, ale na niecałe 1,5 minuty przed końcem przegrywaliśmy dwoma bramkami, a to rywale byli w posiadaniu piłki. Po golu Jurasika było 29:30, a w kolejnej akcji do wyrównania doprowadził Rafał Gliński.

Na 14 sekund przed końcem akcję na naszej połowie rozgrywali Norwegowie. Szkoleniowiec Skandynawów wycofał bramkarza, gdyż remis nic im nie dawał. Próbę dogrania do obrotowego zniweczył Artur Siódmiak i stanął przed życiową szansą. Nie zawahał się i spod własnej bramki, rzutem przez całe boisko pewnie trafił do bramki rywali na 31:30 i tym samym Polska awansowała do półfinału mistrzostw świata.

Źródła[edytuj | edytuj kod]