2009-01-21: Hellhounds Fest 2009 - Tiamat i The 69 Eyes

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 21 stycznia 2009
Kultura i rozrywka
TiamatWEBflyer.jpg
Hellhound Festival 2009

13 lutego w warszawskim klubie "Progresja" oraz 14 lutego w krakowskim klubie "Studio" odbędzie się Hellhound Festival 2009. Festiwal ten rozpoczyna swoją trasę 10 lutego w Hamburgu, a kończy – 2 marca w Londynie. Odbędzie się 19 koncertów, w tym 2 w Polsce.

Podczas Festiwalu zagrają takie gwiazdy jak:

Tiamatszwedzka grupa muzyczna powstała 1988 roku w miejscowości Täby. Do 1989 roku zespół występował pod nazwą Treblinka, realizując do tego czasu trzy wydawnictwa: "Crawling in Vomits", "The Sign of the Pentagram" oraz "Severe Abomination". Zespół początkowo prezentował styl muzyczny z gatunku black metal, jednak już na pierwszym albumie pt. Sumerian Cry wyraźne były wpływy gatunku death metal. Wydany rok później (1991) album pt. The Astral Sleep zawiera muzykę z pogranicza death i trash metalu. Ostatni album zespołu to "Amanethes" (2008).

Obecny skład zespołu:

The 69 Eyes – zespół grający muzykę z pogranicza glam rocka i sleaze rocka. Został założony na początku lat 90. XX wieku w Helsinkach (Finlandia). The 69 Eyes jest często opisywany przez fanów jako zespół goth'n'rollowy. Ostatni album to "Angels" nagrany w 2007 r. W 2008 r. powstała kompilacja albumów i koncertów o tytule "Hollywood Kills".

Obecny skład zespołu:

  • Jyrki 69 - wokal
  • Timo-Timo - gitara rytmiczna
  • Bazie - gitara prowadząca
  • Jussi 69 - perkusja
  • Archzie - gitara basowa

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości