Przejdź do zawartości

2009-01-19: Spotkanie Wałęsy z kard. Dziwiszem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 19 stycznia 2009

Pół godziny trwała – jak mówi Lech Wałęsa – jego ogólna rozmowa z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem. Czuję się tutaj dobrze i zawsze podładowuję akumulatory, spotykając takich wielkich ludzi jak kardynał – powiedział były prezydent po spotkaniu.

Wizyta miała miejsce w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Były prezydent był tam z własnej inicjatywy, a towarzyszyła mu małżonka. Wałęsa o rozmowie powiedział, że nie zmienialiśmy granic, ani nie wchodziliśmy w kompetencje polityków.

Później na pytania dziennikarzy odniósł się do nowej ustawy lustracyjnej przygotowywanej przez PO, która – wg medialnych doniesień – zakłada upublicznienie teczek z IPN-u: Jestem za, ale jest jeden warunek: wcześniej trzeba poczynić przygotowania, by sprawy nie trwały 10 lat, ale by była możliwość szybkiego ich wyjaśnienia (...) Jeżeli na kogoś zostanie rzucona potwarz, czy oskarżenie, to żeby w ciągu miesiąca mógł się obronić. Dopóki nie mamy szybkiej ścieżki wyjaśnień, nie oskarżajmy, bo wtedy dzieją się rzeczy straszne – ostrzegł.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]