Przejdź do zawartości

2009-01-17: Krzysztof Hołowczyc drugi na 13 etapie rajdu Dakar

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 17 stycznia 2009

13. odcinek specjalny w żadnym wypadku nie był pechowy dla Krzysztofa Hołowczyca. 200-kilometrowy próbę Polak pokonał uzyskując drugi wynik! Do zwycięzcy Joana Romy stracił 7 min 28 s. Fabryczny kierowca Mitsubishi wczorajszą metę minął na holu, za co otrzymał srogą karę.

Dzisiejsza próba zawierała fragment legendarnego odcinka El Condor znanego z Rajdu Argentyny stanowiącego rundę rajdowych mistrzostw świata. W 1998 roku właśnie podczas Rajdu Argentyny Hołowczyc zapisał się w historii polskiego motosportu osiągając najwyższe w historii miejsce w rajdzie zaliczanym do mistrzostw świata, wówczas w ojczyźnie tanga był siódmy.

Rewelacyjny wynik niestety nie pomógł awansować w klasyfikacji generalnej. Kierowca Orlen Team wciąż zajmuje piąte miejsce ze stratą 6 h 37 min 32 s do prowadzącego Giniela de Villiersa.

Mark Miller był dziś minimalnie szybszy od de Villiersa, Amerykanin zmniejszył przewagę lidera do 2 min 20 s. Trzeci Robby Gordon traci 1 h 27 min 13 s. Różnica między pierwszą dwójką nie jest duża, dlatego zwycięzcę rajdu rozstrzygnie jutrzejszy, ostatni odcinek specjalny.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]