2009-01-11: Politycy grają dla WOŚP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 11 stycznia 2009
Polska
Logo WOŚP.gif

Politycy, jak co roku, przekazali podarunki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację wystawiono m. in. fartuch byłego ministra zdrowia Zbigniewa Religi, rakietę tenisową szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, pióro ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, długopis ministra Mirosława Drzewieckiego, replika laski marszałkowskiej przekazaną przez marszałka Senatu Bogdana Borusewicza albo nalewkę marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Lech Kaczyński przekazał na aukcję czarne wieczne pióro marki Sheaffer w markowym etui i z osobistym autografem głowy państwa. W piątek osiągało już w internecie cenę 1275 zł.

Nie wszyscy politycy przekazują typowe przedmioty. Jeden z posłów wpadł na pomysł, by na swoim krawacie zebrać autografy od kolegów. Udało mu się ich zgromadzić kilkadziesiąt, w tym od wicepremiera i szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Z kolei senator PO Krzysztof Kwiatkowski przekazał na licytację skarpetki brązowej medalistki w zapasach Agnieszki Wieszczek, które były elementem jej oficjalnego stroju olimpijskiego w Pekinie. – Poprosiłem, aby goście zamiast kwiatków przynieśli mi na imieniny przedmioty, które będę mógł przeznaczyć na cele charytatywne – opowiada Kwiatkowski. Nietypowym pomysłem jest też idea Grzegorza Napieralskiego. Można kupić wycieczkę po Sejmie, którą szef SLD oprowadzi osobiście.

Źródła[edytuj | edytuj kod]