Przejdź do zawartości

2009-01-09: Strefa Gazy: Izraelska rakieta uderzyła w budynek 'PressTV'

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 9 stycznia 2009
Logo PressTV

Izraelska rakieta uderzyła w budynek PressTV leżący w Strefie Gazy. Według agencji informacyjnych, inne stacja telewizyjne:Al-Alam i Al Arabiya także miały swoje siedziby w budynku. Dwie osoby zostały ranne. Atak miał miejsce o 15:40 czasu uniwersalny (GMT).

Wcześniej nie pojawiły się żadne ostrzeżenia, a podczas ataku w budynku znajdowali się tylko dziennikarze. PressTV poinformowała, że w wyniku ataku, uszkodzona została część nadajników znajdujących się na dachu.

Według transmisji na żywo prowadzonej przez PressTV dziennikarze na dachu mieli oznaczenia 'TV' albo 'Prasa' na swoich hełmach i ubraniach.

Agencja domaga się, by armia Izraelska dała zapewnienie, że budynek nie był celem. Agencja twierdzi również, że współrzędne budynku były podawane armii Izraelskiej każdego dnia, więc budynek nie powinien zostać zaatakowany.

Pomimo ataku 'PressTV twierdzi, że są gotowi do pokazywania straszliwego ataku Izraelskich Sił Obronnych z pokazywaniem zdjęć zabitych dzieci.

PressTV, bazująca na irańskiej agencji informacyjnej, jest jedyną międzynarodową agencją nadającą na żywo obraz wideo ze Strefy Gazy. Obecnie w Strefie Gazy nie ma więcej dziennikarzy, ani innych światowych agencji informacyjnych

Rzecznik izraelskiej armii powiedział, że budynek nie był celem, chociaż mógł być "zniszczony ubocznie".

Źródła

[edytuj | edytuj kod]