2008-12-28: Lubelskie: policja zatrzymała 20 nietrzeźwych kierowców

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 28 grudnia 2008
Alians PL PrzystanekParkBronowice,Lublin 23 08 2008,P8230024.jpg

Pierwszego dnia po świętach na drogach województwa lubelskiego funkcjonariusze zatrzymali 20 nietrzeźwych kierowców.

Rekordzistą spośród zatrzymanych był 34-latek z powiatu bialskiego. Wynik badania jego stanu trzeźwości wskazał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Natomiast 27 grudnia w miejscowości Chodlik (powiat opolski), na leśnej drodze, samochód marki ford escort zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Autem jechało 4 mężczyzn, a kierujący pojazdem (21 l.) miał ok. 1,8 promila alkoholu we krwi. Zginął jeden z pasażerów - Tomasz D. (18 l.). Pozostałe osoby znajdują się w szpitalu, a ich stan oceniany jest na stabilny.

Również wczoraj ok. godz. 17:00 w miejscowości Liśnik Duży (powiat kraśnicki), na drodze krajowej nr 74., samochód marki mercedes potrącił Kazimierę B. (81 l.). Kobieta poniosła śmierć na miejscu. "Badane są szczegóły tragicznego wypadku. 46-letni mieszkaniec Łęcznej, który kierował autem był trzeźwy" - poinformowała Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do kolejnego incydentu doszło w nocy z 26 na 27 grudnia, kiedy to nieznani sprawcy zdemolowali kilka samochodów zaparkowanych przy ulicach Langiewicza i Sowińskiego w Lublinie. W trzech samochodach stojących przy ul. Sowińskiego wybili szyby. Wysokość strat to co najmniej 1000 zł. Nieopodal, na ul. Langiewicza podpalony został samochód marki Volvo. Policja poszukuje świadków wydarzeń.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
pozostałych miejscowości