2008-12-22: Kryzys finansowy odbija się na WOŚP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 22 grudnia 2008
Polska
POL location map.svg

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wciąż szuka sponsorów styczniowego finału. Firmy ze względu na kryzys, przekazują głównie dary rzeczowe. Jednak do zorganizowania koncertów potrzebna jest gotówka.

"Gazeta Wyborcza" podaje, że firmy nie są już w stanie wspierać Orkiestry tak jak w poprzednich latach. Przedstawiciele działów marketingu tłumaczą się trudną sytuację ekonomiczną.

Monika Stankiewicz, koordynator ds. sponsoringu sztabu Orkiestry w Olsztynie stwierdza: „Mamy dokładnie taką samą sytuację jak w Toruniu. Firmy chętnie dają wsparcie rzeczowe, gadżety, jedzenie, bo to mogą wrzucić w koszty. Z gotówką jest gorzej. Przedsiębiorstwa tłumaczą się światowym kryzysem”. Sytuacja wygląda podobnie w Poznaniu, czy w Lublinie.

Gotówka od sponsorów potrzebna jest na organizację bezpłatnych koncertów i imprez XVII Finału WOŚP, który odbędzie się 11 stycznia. Pieniądze będą zbierane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Kryzys uderza w WOŚP”, napisanego przez Paulinę Klejnowską, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl, napisanego przez Paulinę Klejnowską (więcej informacji).