2008-12-18: Subaru World Rally Team odchodzi z rajdów WRC

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
N icon sport2.png
czwartek, 18 grudnia 2008

Po 20 latach uczestnictwa w rajdach, w których Subaru World Rally Team prowadzony przez Prodrive sześciokrotnie zdobył tytuły mistrzów świata ogłosił, iż z powodu kryzysu finansowego wycofuje się z Rajdowych Mistrzostw Świata. Wczoraj identyczną decyzję podjął inny japoński koncern - Suzuki.

To smutna wiadomość nie tylko dla Subaru i zespołu ale także dla milionów fanów rajdów na całym świecie. Dzięki sukcesom w cyklu WRC Subaru stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek.

- Rezygnacja Subaru z udziału w WRC, to wielka strata jednej ze sportowych ikon. Subaru wykreowało prawdziwych mistrzów takich jak Colin McRae i Richard Burns. Nieobecność SWRT odczują wszyscy. Ta decyzja zamyka pewien rozdział w historii Prodrive, ale patrzymy w przyszłość - powiedział szef Prodrive David Richards.

W roku 2010 zostanie wprowadzony nowy regulamin techniczny WRC. Da to Prodrive czas na przygotowania do powrotu do mistrzostw nowego zespołu.

W sezonie 2008 Subaru zajęło w MŚ trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, w klasyfikacji indywidualnej Chris Atkinson zajął czwartą lokatę, a Petter Solberg szóstą.

Źródła[edytuj | edytuj kod]