2008-12-14: Kuchar wygrał Rajd Barbórki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 14 grudnia 2008

Tomasz Kuchar tak jak przed rokiem został zwycięzcą kończącego polski sezon Rajdu Barbórka, ale poprzednio na legendarnej Karowej musiał uznać wyższość Krzysztofa Hołowczyca. Dziś udało mu się wygrać także Kryterium Asów - Przez cały rok śniło mi się 0.06 s straty jakie zabrakło mi do zwycięstwa na Karowej - powiedział uradowany wrocławianin.

Przejazdy zawodników walczących o zwycięstwo w Kryterium Asów jak i w całym Rajdzie Barbórka były przeplatane z pokazowymi występami. Kibice mieli okazję zobaczyć najlepszego polskiego driftera Macieja Polodego. Z kolei wylosowany szczęśliwiec spośród dzieci z domu dziecka przejechał się z Jackiem Ptaszkiem Toyotą Corollą WRC.

Gwoździem programu był przejazd czterokrotnego mistrza świata Tommiego Makinena. Fin pojawił się dwa razy Subaru Imprezą N14 oklejoną w barwy Automobilklubu Polskiego obchodzącego w tym roku stulecie. Po ostatnim zawodniku rajdowa legenda wraz z czterokrotnym złotym medalistą IO Robertem Korzeniowskim wyruszyła do "Złotego Przejazdu". Na koniec Makinen zaparkował przy beczce, gdzie z rąk dyrektora rajdu Zdzisława Siwińskiego odebrał statuetkę Pani Karowej.

Piąty rezultat osiągnął Maciej Oleksowicz, który nie jednego widza wprawił w drżenie serca gdy objeżdżał beczkę na dwóch kołach. "Murzyn" zakończył Barbórkę na ostatnim stopniu podium. Wyśmienity czwarty czas uzyskał Krzysztof Szymański prowadzący wiekowe Subaru Legacy.

Trzeci wynik należy do Michała Bębenka pechowca z szóstego odcinka. Bochnianin po wypadku na Bemowie duet wycofał się, dlatego nie będzie uwzględniany w klasyfikacji generalnej. Drugi był Mariusz Stec w mocno podrasowanym Mitsubishi Lancerze Evo IX. Jednak Tomasz Kuchar w również "ulepszonej" Imprezie N12 wyprzedził go aż o 4.5 s.

Pecha miał Michał Sołowow, za nawrotem pod mostem kostka brukowa była już mocno zniszczona, tam Peugeota 207 S2000 wyniosło z zakrętu i uderzył prawym tylnym kołem w krawężnik. Kielczanin nie zrażony defektem pognał dalej krzesząc iskry spod felgi. W efekcie metę minął ze złamanym zawieszeniem, ale z drugim miejscem w rajdzie.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj | edytuj kod]