2008-12-13: Gilowska: Tusk potrafi być brutalny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 13 grudnia 2008
Polityka

[[Plik:|center|125px]]

Zyta Gilowska w wywiadzie w „Magazynie Dziennika” wyraziła swoją opinię o kilku ważnych politykach PO. - Kiedy zorientowałam się, jaki potrafi być Donald Tusk, natychmiast opuściłam PO. Potrafi być brutalny – powiedziała o obecnym premierze Gilowska.

Była minister finansów wraca również do sytuacji, która miała bezpośredni wpływ na to, że rozstała się z Platformą. – [Tusk] Rzucił na mnie nieprawdziwe oskarżenia o zatrudnienie synowej w biurze poselskim. Nie chciałam walczyć z orwellowską myślozbrodnią. Dlatego odeszłam z PO - powiedziała Gilowska.

Była minister w wywiadzie krytykuje nie tylko obecnego premiera, ale także kilku innych najważniejszych członków PO. - Radosław Sikorski w 1992 okrutnie rozprawił się z Lechem Wałęsą na łamach "The Spectacor". A w Gdańsku wyzywał jego obecnych oponentów w stylu przeraźliwym. Jak armata, która strzela w tę stronę, w którą zostanie skierowana - powiedziała była wiceprzewodnicząca Platformy. - Grzegorz Schetyna intensywnie wypychał mnie z PO. Gra w politykę, zajmuje się władzą, ale myślę, że z Tuskiem doskonale się rozumieją - dodała Gilowska.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Gilowska: Tusk potrafi być brutalny, napisanej przez Łukasza Noszczaka i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)