Przejdź do zawartości

2008-12-08: Bydgoszcz: koncert charytatywny dla chorej Ani

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Plakat koncertu
Plakat koncertu
poniedziałek, 8 grudnia 2008

W poniedziałek, 8 grudnia o godzinie 20:00 w bydgoskim klubie ElJazz odbył się koncert charytatywny, którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dziewiętnastoletniej chorej na nowotwór Ani. Organizatorem koncertu było koło bydgoskie Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci".

Wystąpiły następujące zespoły:

  • Świeżo Malowane
  • Killed By Car
  • Auxilia

oraz Dominika Forbot.

Oprócz występów powyższych wykonawców było można wziąć udział w loterii oraz w aukcji charytatywnej. W czasie tej ostatniej licytowane były przedmioty przekazane na potrzeby akcji od takich osób jak:

Koncert zakończył się krótko po północy. Statuetkę oraz zdjęcie od Donalda Tuska zlicytowano za 1 000 zł. Organizatorzy są zadowoleni z koncertu. Sekretarz S"MD" Bydgoszcz, Miłosz Sadecki mówi:

Doskonały koncert i przyświecający szczytny cel. Efekt: zebraliśmy 3 310 złotych. Nie spodziewaliśmy się tak dużej hojności.

—Miłosz Sadecki, Sekretarz Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" Bydgoszcz

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc dziewiętnastoletniej Ani, która choruje na nowotwór tkanek miękkichmięsaka prążkowanokomórkowego miednicy mniejszej.

Ania Stefanowska mieszka we wsi Komorsk niedaleko Warlubia. Uczy się w IV klasie Technikum Ekonomicznego w Warlubiu. Ze względu na chorobę nowotworową, którą rozpoznano w lipcu tego roku, leczona jest w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Lekarze przewidują, że jej leczenie onkologiczne, jeśli będzie przebiegało bez powikłań, potrwa jeszcze około pół roku.

Anię wychowują od trzeciego miesiąca życia dziadkowie – wówczas porzucili ją rodzice, którzy do dzisiaj nie wykazują jej losem żadnego zainteresowania. Największym problemem Ani są dojazdy do Bydgoszczy – uczennica musi dojeżdżać do bydgoskiej kliniki (ok. 80 km) dwa razy w miesiącu na chemioterapię. Skromna renta dziadka oraz emerytura babci nie starczają na te dojazdy. Nie jest to jedynym problemem 19-latki. Pieniędzy nie starcza również na jej podstawowe potrzeby związane z leczeniem tak ciężkiej choroby jak nowotwór złośliwy – brakuje środków m.in. na leki. Pomóc Ani zdecydowało się Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci", które postanowiło zorganizować poniedziałkowy koncert charytatywny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości