2008-12-01: Medyka: protesty na granicy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 1 grudnia 2008
Wikinews
Dowiedz się więcej
Polska
POL location map.svg

W wyniku zmiany przepisów celnych, ok. 100 protestujących zablokowało całkowicie przejście graniczne z Ukrainą w Medyce w województwie podkarpackim.

Dzisiaj weszły w życie nowe unijne przepisy pozwalające przenosić przez granicę tylko 40 sztuk papierosów. W efekcie około północy tłum protestujących zablokował przejście dla pieszych tak, aby nie można było przekroczyć granicy z Polski do Ukrainy. Osoby, które chcą wejść do Polski, są prowadzone przez strażników przez przejście drogowe. Wśród protestujących są głównie osoby, których jedyne źródło utrzymania stanowił handel papierosami z Ukrainy. Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu kpt. Elżbieta Pikor poinformowała: „Dotychczas protestujący blokowali tylko przejście dla pieszych, teraz nie przepuszczają także samochodów udających się na Ukrainę. Od czasu do czasu przepuszczają jedynie samochody wjeżdżające do Polski”. Protest ma potrwać przez co najmniej tydzień.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Protest na granicy z Ukrainą, napisanej przez Pauliny Klejnowskiej i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)