2008-11-27: Tajlandia: stan wyjątkowy na lotniskach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 27 listopada 2008
Azja
Wikinews
Dowiedz się więcej

Premier Tajlandii Somchai Wongsawat ogłosił stan wyjątkowy na dwóch lotniskach w Bangkoku, które zostały oblężone przez antyrządowych demonstrantów. Celem dekretu o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na obu lotniskach jest przywrócenie ich normalnego funkcjonowania.

Antyrządowi demonstranci poprzez blokadę stołecznych lotnisk chcieli uniemożliwić powrót do Bangkoku z wizyty w Peru premiera Tajlandii Somchaia Wongsawata. Przewidując trudności premier wylądował w kraju w Chiang Mai i dziś odbyło się tam posiedzenie gabinetu. Opozycjoniści zapowiadają, że demonstranci udadzą się na północ kraju i zakłócą obrady rządu. Jak informują tajlandzkie władze międzynarodowe lotnisko Suvarnabhumi pozostanie zamknięte co najmniej do południa w sobotę. Ponadto w związku z niestabilną sytuacją w kraju, minister spraw zagranicznych Tajlandii Sompong Amornwiwat zakomunikował, iż rząd może być zmuszony do odwołania mającego odbyć się w Bangkoku grudniowego szczytu dziesięciu państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Stan wyjątkowy na tajlandzkich lotniskach”, napisanego przez Agnieszkę Obrycką, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).