Przejdź do zawartości

2008-11-20: Londyn: Polski wkład w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 20 listopada 2008
Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego, Londyn

Organizacja non-profit "Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego" w Londynie aktywizuje w Wielkiej Brytanii polski wkład w ramach jubileuszowego - dwudziestego z kolei światowego dnia AIDS, którego obchody zainicjowane przez światową organizację UNAIDS odbywają się w pierwszym dniu grudnia. Rokrocznie bowiem rośnie na całym świecie liczba zakażeń HIV m.in. wskutek braku wiedzy nt. ryzykownych zachowań seksualnych zwłaszcza wśród osób w wieku 18-39 lat. Z badań statystycznych prowadzonych także w Polsce przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego wynika, że do tego grona dołącza coraz więcej młodych Polaków.

W związku z tym już od 28 listopada 2008 rozpocznie się w Wielkiej Brytanii kampania informacyjno-edukacyjna realizowana przez Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego, w której partnerski udział biorą także najczęściej odwiedzane przez Polaków polskie ośrodki służby zdrowia w Londynie. Potrwa ona aż do 7 grudnia 2008 i będzie oparta na umożliwieniu wszystkim zainteresowanym jak najszerszego dostępu do wiedzy na temat profilaktyki HIV / AIDS. Dlatego poza samym udostępnieniem w tym czasie codziennie telefonu zaufania prowadzonego przez Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego z myślą o zdrowiu seksualnym młodych polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii, udostępnione zostaną też informacyjno-edukacyjne materiały drukowane przygotowane przez agendę Ministerstwa Zdrowia - Krajowe Centrum ds. AIDS w Warszawie. Otrzymać je będzie można bezpłatnie w następujących placówkach "polskiej" dzielnicy Londynu Ealing oraz City:

"Jasnoniebieska Linia PCZS" ( tel. stacjonarny: 020 32 866 722 oraz kontakt poprzez Skype: pczs_org ) czynna będzie od 28 listopada 2008 do 7 grudnia 2008 w dni powszednie od 7PM do 9PM czasu londyńskiego, a w soboty i niedziele od 1PM do 3 PM czasu londyńskiego.

Źródło

[edytuj | edytuj kod]