2008-11-15: Dolsk koło Śremu: śmiertelny wypadek drogowy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 15 listopada 2008

W sobotę, 8 listopada 2008 roku przed godziną 20:00 w mieście Dolsk (12 km na południe od Śremu) na ulicy Św. Ducha (droga wojewódzka nr 434) miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy, w którym kierujący samochodem marki BMW uderzył w mur budynku przy drodze.

Według informacji Ewy Kasińskiej, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie: Kierujący samochodem, jadąc z kierunku Śremu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto wpadło w poślizg i prawą tylną stroną uderzyło w szczyt budynku. Kierowcą BMW był 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, który w chwili wypadku był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala w Śremie z ogólnymi stłuczeniami i otarciami. Do szpitala trafiła również pasażerka, 18-letnia mieszkanka Masłowa (gmina Dolsk). W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 21-letnia mieszkanka tej wsi.

Przez miasto przebiega ruchliwa droga wojewódzka z Gniezna do Rawicza, jest ona wąska ze względu na zabudowę miasta. Nawierzchnia drogi nie jest w najlepszym stanie, a to w połączeniu z nadmierną prędkością prowadzi do tragedii. W okolicach Dolska często dochodziło do wypadków, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z drogą na Trąbinek, gdzie jest duża liczba łuków.


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości