2008-11-11: Korea Północna: Kim Dzong Il miał udar?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 11 listopada 2008
Azja

Japońska telewizja podała, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il, którego stan zdrowia oficjalnie nie jest podany, mógł w październiku przejść drugi udar mózgu.

Stacja TBS powołała się na amerykańskie służby wywiadowcze, które otrzymały informację, że 66-letni Kim pod koniec października miał doznać drugiego - po przebytym w sierpniu - udaru. Telewizja podała, że koreański przywódca ma teraz sparaliżowaną lewą rękę i lewą nogę, a także problemy z mówieniem oraz że przebywa obecnie w szpitalu w Pjongjangu.

Na temat stanu zdrowia prezydenta Korei Północnej wypowiedział się niedawno prezydent Korei Południowej Li Miung Bak. Oznajmił on dziennikowi "Dzoson Ilbo", że Kim wraca do zdrowia i rządzi krajem. W mediach co jakiś czas pojawiają się zdjęcia Kim Dzong II, który wygląda na zdrowego, ale zachodnie źródła twierdzą, że są one fotomontażami.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. http://www.e-polityka.pl/a.14418.d.17.Kim_Dzong_Il_mial_kolejny_udar_.html, napisanej przez Kim Dzong Il miał kolejny udar? i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)