2008-11-07: Warszawa: Prezydent rozważa weto ws. pomostówek

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 7 listopada 2008
Lech Kaczyński.jpg

Jak podaje Polskie Radio, prezydent Lech Kaczyński poważnie rozważa możliwość zawetowania ustawy o emeryturach pomostowych, która zmniejsza liczbę uprawnionych do tych świadczeń o trzy czwarte.

Ustawa ta została przyjęta dziś w nocy przez Sejm. Prezydent rozważa weto, ale wyraził też swoje zdanie w tej sprawie. Jak uważa, w Polsce ludzie zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę i należy dążyć do tego, by robili to nieco później. Prezydent powiedział też, że osoby przechodzące na emeryturę dzielą się na dwie kategorie - tych, dla których ten moment to życiowa klęska oraz tych, którzy chcą to zrobić jak najszybciej.

W przypadku ustawy dot. pomostówek, rząd postawił prezydenta w niezwykle trudnej sytuacji - Sejm głosami koalicji przyjął nową ustawę zmniejszającą liczbę uprawnionych do tych świadczeń o trzy czwarte i odrzucił wniosek prezydenta, który dotychczasowe zasady emerytalne chciał przedłużyć o kolejny rok. Gdyby teraz prezydent zastosował weto - wówczas prawo do wcześniejszych emerytur zostanie odebrane wszystkim.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj]

Pierwotna wersja artykułu pochodzi z serwisu e-Polityka.pl (na specjalnych zasadach)