2008-11-07: Agnieszka Radwańska zagra w mistrzostwach świata WTA w Ad-Dausze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
N icon sport2.png
piątek, 7 listopada 2008
link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Sony Ericsson Championships 2008

Polka doczekała się swojej szansy i w piątek wyjdzie na kort w zastępstwie Serbki Any Ivanović. Udział w turnieju weźmie również druga rezerwowa, Rosjanka Nadia Pietrowa, która zajęła miejsce Amerykanki Sereny Williams.

Serbska tenisistka już wcześniej narzekała na infekcję wirusową, która uniemożliwiała jej grę na odpowiednio wysokim poziomie. W Ad-Dausze Ivanović przegrała dwa pierwsze spotkania, ze swoją rodaczką Jeleną Janković i Rosjanką Wierą Zwonariową, i straciła szanse na awans do półfinału. W piątek ogłosiła swoją decyzję o wycofaniu z turnieju.

W jej zastępstwie na kort wyjdzie Radwańska, która zmierzy się z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Będzie to już czwarte spotkanie obu tenisistek w tym roku. Dwa z nich (Australian Open, Wimbledon) wygrywała nasza rodaczka. Jeśli w piątek wygra po raz trzeci, zainkasuje 200 tysięcy dolarów, bo taką premię za zwycięstwo w meczu fazy grupowej przewidzieli organizatorzy.

Ivanović nie jest jedyną z tenisistek, które przegrały w stolic Kataru z kontuzją. W piątek z gry wycofała się również młodsza z sióstr Williams, która miała rozegrać ważny mecz z Rosjanką Jeleną Diemientjewą. Jego zwyciężczyni awansowałaby do półfinału imprezy. W obecnej sytuacji dojdzie jednak do pojedynku Rosjanek, bowiem w miejsce Amerykanki wystąpi rezerwowa Nadia Pietrowa.

Mimo tego, że Radwańska weźmie udział w prestiżowej imprezie, może jednak mówić o prawdziwym pechu. Jej mecz z Kuzniecową będzie bowiem tylko meczem o pieniądze bez wpływu na wyniki turnieju. Z kolei Pietrowa ma szanse na awans do półfinału imprezy. Rosjanka nie przejmie punktów wycofanej Sereny, ale ponieważ jej piątkowa rywalka ma na koncie jedno zwycięstwo, wysoka wygrana zapewni jej grę w następnej fazie turnieju.

Źródła[edytuj | edytuj kod]