2008-11-03: Sondaż: Obama prowadzi na ostatniej prostej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 3 listopada 2008
Ameryka Północna
Norteamerica.png

Świat: AfrykaAmeryka PółnocnaAmeryka PołudniowaAustraliaAzjaEuropa • (UE)

Wikinews
Dowiedz się więcej

Według sondażu Gallupa, który ukaże się w dzisiejszym wydaniu dziennika „USA Today”, Barack Obama ma 11 proc. przewagę nad kandydatem Republikanów.

Według wyników sondażu, senator z Illinois może liczyć na poparcie 55 proc. amerykańskich obywateli, przy czym chęć zagłosowania na Johna McCaina wyraziło 44 proc. respondentów. Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami daje to więc kandydatowi Demokratów aż 11- punktową przewagę. 73 proc. wyborców popierających Demokratów deklaruje również, iż jest zachwycona sposobem przeprowadzenia kampanii wyborczej przez ich kandydata. Wśród Republikanów natomiast, odsetek osób, które w ten sam sposób wyrażają się o kampanii Johna McCaina wynosi 59 proc. Przeprowadzony w dniach 31 października - 2 listopada na próbie 3050 osób sondaż jest ostatnim sondażem Gallupa przed wtorkowymi wyborami. Margines błędu wynosił 2 pkt proc.

Instytut zaznaczył, iż uważa za "nieprawdopodobne", by tendencja wśród wyborców mogła się jeszcze odwrócić.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Obama prowadzi na ostatniej prostej”, napisanego przez Marię Twaróg, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).