Przejdź do zawartości

2008-10-31: Będzie zamach w wyścigu o mistrzostwo na Hamiltona?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 31 października 2008

Przed ostatnim wyścigiem o mistrzostwo świata Formuły 1, Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren) ma siedem punktów przewagi nad Brazylijczykiem Felipe Massą (Ferrari). Rodacy tego drugiego usilnie namawiają kierowców F1 do staranowania Wyspiarza!

Podczas gdy Robert Kubica rozdawał fanom autografy słyszał... "Wjedź w Hamiltona", "Staranuj Hamiltona, prosimy". O sprawie natychmiast napisała "La Gazzetta dello Sport". Namowy kibiców brazylijskich miały miejsce w centrum handlowym, gdzie odbywała się sesja fotograficzna z udziałem polskiego kierowcy. Włoski dziennik twierdzi, że takie propozycje od fanów otrzymali także inni kierowcy F1.

Do sprawy odniósł się także Rubens Barrichello, który apeluje o spokój. - Myślę, że Felipie jest w świetnej formie i nie potrzebuje takiej pomocy. Spróbujmy sobie jednak wyobrazić, że prośby fanów zostaną spełnione... Czy Felipe byłby szczęśliwy z takiego zdobycia tytułu? Czy takie zachowania warte są mistrzostwa świata? Nie sądzę... - zakończył nieco naiwnie weteran F1.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]