2008-10-21: Twarzami nowej partii będą Cimoszewicz i Rosati?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 21 października 2008
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

Jak dowiedział się portal tvp.info, z sondażu zamówionego przez polityków zaangażowanych w tworzenie nowej lewicowej formacji wynika, że jej twarzami powinni być Dariusz Rosati i Włodzimierz Cimoszewicz.

O wynikach sondażu powiedział Telewizji Polskiej sekretarz generalny SDPL Wojciech Filemonowicz. Rosati i Cimoszewicz osiągnęli bardzo podobne do siebie, najwyższe wyniki, dystansując się tym samym od innych polityków. - Trzecie miejsce w tym badaniu zajął Marek Borowski. A dalej uplasowali się Janusz Onyszkiewicz, Marek Balicki i Andrzej Celiński – potwierdził Filemonowicz.

Nowe lewicowe ugrupowanie nadal nie ma nazwy. Mówi się, że będzie to Otwarta Polska, Nowoczesna Polska, Solidarna Polska, Centrolew, Centrolewica. Nawet i w sprawie nazwy partii politycy zamówili sondaże. Tyle że tutaj one nic nie rozstrzygnęły, gdyż wszystkie dotychczasowe propozycje cieszą się podobną popularnością.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Twarzami nowej partii będą Cimoszewicz i Rosati?”, napisanego przez Kamila Świętonia, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).