2008-10-19: Prezydent może nie wystartować w wyborach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 19 października 2008
Polityka
N icon politics.png
POL 2007 09 13 Lech Kaczynski.jpg
Wikinews
Dowiedz się więcej

Nadal nie zapadła jednoznaczna decyzja w sprawie startu Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich pod koniec 2010 roku.

Szef kancelarii prezydenta, Piotr Kownacki oświadczył, że Lech Kaczyński wystartuje w następnych wyborach prezydenckich. Jednak, sam Lech Kaczyńskie nie potwierdza tej informacji. - Ja wiem, że jeden z moich bliskich współpracowników, pan minister Kownacki o czymś takim wspomniał, ale mogę państwa zapewnić, że tutaj się trochę zagalopował. To nie było uzgodnione ze mną. - powiedział. - Nie ma tego rodzaju jednoznacznej decyzji. Może jest w sercu, to trudno powiedzieć - dodaje.

Lech Kaczyński podkreśla, że w tej chwili "nie ma mowy o kampanii wyborczej". - Jest 90. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i to, że w tej chwili wyjeżdżam częściej do różnych miejsc poza Warszawą (...), to jest wynik tego właśnie - zaznaczył prezydent.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Prezydent może nie wystartować w wyborach, napisanej przez Aleksandrę Nowak i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)