2008-10-19: McCain: Obama to socjalista

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 19 października 2008
Ameryka Północna
John McCain official portrait with alternative background.jpg

Świat: AfrykaAmeryka PółnocnaAmeryka PołudniowaAustraliaAzjaEuropa • (UE)

Wikinews
Dowiedz się więcej

John McCain, kandydat na prezydenta USA z ramienia republikanów, oskarża Baracka Obamę o wspieranie "ekonomii socjalistycznej", czego przejawem na być popieranie przez demokratę obniżenia podatków i kredytów. McCain uważa, że taka polityka utrudnia, a nie stwarza bogactwa.

W Europie, socjalistyczni przywódcy, którzy tak popierają mojego rywala, z góry zakładają, że osiągną zakładany cel. Używają konkretnych liczb i sum oraz "hojnego" języka. Tymczasem my, od senatora Obamy powinniśmy oczekiwać przede wszystkim szczerości. Podnoszenie podatków jednym, żeby dać ulgi innym, nie jest obniżaniem podatków. To po prostu kolejne rządowe rozdawnictwo - tłumaczył McCain w audycji radiowej.

Republikański kandydat zaproponował natomiast, by w kwestii opieki zdrowotnej wprowadzić indywidualne zwolnienia podatkowe w wysokości 5 tysięcy dolarów, w celu umożliwienia wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego. Potrzebne do tego fundusze McCain chce uzyskać z kwot jakie pracodawcy przeznaczają na zdrowotne polisy ubezpieczeniowe.

Źródła[edytuj]