2008-10-18: Sondaż: Kaczyński ma małą szansę na reelekcję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 18 października 2008
Polityka
N icon politics.png
POL 2007 09 13 Lech Kaczynski.jpg

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Gazety Wyborczej” wynika, że od czasu wyborów prezydenckich w 2005 roku, Lechowi Kaczyńskiemu mocno spadło poparcie.

Trzy lata temu Kaczyńskiego poparło 54 proc. wyborców - dzisiaj może on liczyć jedynie na zwolenników PiS, a to może nie wystarczyć do reelekcji. Wyniki ostatniego sondażu są druzgocące dla urzędującego prezydenta. Gdyby wybory prezydenckie odbyły by się teraz, to Donald Tusk mógłby liczyć na poparcie 69 proc. Polaków. Oznacza to, że tylko jedna trzecia badanych oddałaby głos na Lecha Kaczyńskiego.

Jest jeszcze jedna zła wiadomość dla obecnej głowy państwa. Wielu wyborców nie przyznaje się dziś, że przed trzema laty głosowali na Kaczyńskiego. 42 proc. z nich deklaruje że postawiło na Lecha Kaczyńskiego. Z kolei 58 proc. - na Tuska. Tymczasem wynik był odmienny: 54 do 46 dla obecnego prezydenta.


Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Sondaż: Lech Kaczyński nie ma szans na reelekcję, napisanej przez Łukasza Noszczaka i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)