Przejdź do zawartości

2008-10-13: Kaczyński zamówił czarter do Brukseli

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 13 października 2008

Jak poinformowało radio RMF FM, Kancelaria Prezydenta zamówiła lot czarterowy z Warszawy do Brukseli. W przypadku braku porozumienia z premierem i braku zgody na wspólny lot, Kaczyński poleci na pokładzie niewielkiego samolotu Embraer.

„Dziennik” podał również wariant awaryjny. Jeśli Lechowi Kaczyńskiemu nie uda się polecieć rządowym samolotem do Brukseli, możliwa jest wspólna podróż wraz z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem na pokładzie samolotu litewskiej głowy państwa. Jak podaje Kancelaria Prezydenta, jest to jednak mało realna opcja.

Współpracownicy Lecha Kaczyńskiego chcą uniknąć planu awaryjnego. Dlatego prezydent chce się spotkać z szefem rządu przed unijnym szczytem w Brukseli i jeszcze raz wszystko przedyskutować. Niestety próby wyznaczenia terminu spotkania nie przynoszą rezultatu. Prezydent twierdzi, że w sobotę wieczorem dzwonił z własnej komórki na komórkę Donalda Tuska, ale ten nie odbierał. Jak twierdzi minister Sławomir Nowak, „nie zarejestrowaliśmy żadnej próby kontaktu z premierem ani prezydenta, ani jego urzędników”

Źródła

[edytuj | edytuj kod]